fakt.pl

Президентські вибори у Польщі: залишилося підрахувати голоси з п'яти округів

  Виборча комісія Польщі порахувала голоси у 46-ти округах країни із 51-го: попереду ще п'ять округів.

  За попередніми даними, перемагає Анжей Дуда, кандидат від партії "Право і Справедливість". Поки що він набрав 52,5 відсотка голосів. Його опонент, діючий президент Броніслав Коморовський, відстає на п'ять відсотків. Він має 47,5 процентів голосів.

  Офіційні результати поки практично збігаються із екзит-полами. Згідно із опитуванням переміг Анджей Дуда. За нього проголосували 53 відсотки громадян. Броніслава Коморовського підтримали 47 відсотків. Розрив удвічі більший, ніж під час першого туру, хоча ще місяць тому соціологи пророкували перемогу саме Коморовському.

  Явка становила близько 56 відсотків виборців. Офіційні результати волевиявлення обіцяють оприлюднити найближчим часом. Однак Коморовський уже визнав поразку і привітав свого опонента. Інавґурація нового президента Польщі відбудеться 6-го серпня.

  "Дякую усім, хто мене підтримав. Також висловлюю вдячність Броніславу Коморовському за гідну боротьбу і привітання, які він вже мені передав. Ті, хто проголосував за мене, обрали зміни, я і вдячний за це. Глава держави має служити нації, бути відкритим і готовим до діалогу. Тож двері президентського палацу будуть завжди відкриті для соціальних ініціатив", - заявив майбутній президент Польщі Анджей Дуда.

  Попередній матеріал
  Чотирьох українців запросили зіграти за збірні світу з пляжного гандболу
  Наступний матеріал
  Дослідження показало, що говорить про людину його статус у Facebook

  Екзит-пол: на виборах президента Польщі переміг Дуда

  Відносини Україна-Польща не залежать від виборів - Клімкін

  Інавгурація нового президента Польщі відбудеться на початку серпня

  У Польщі триває другий тур президентських виборів