фото АПУ

Президент звільнив з посад чотирьох суддів, зокрема, Родіона Кірєєва

  Звільнено суддю Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва, який, за висновком Вищої ради юстиції, під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко змінив запобіжний захід із підписки про невиїзд на тримання під вартою.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  "Ці дії судді Кірєєва призвели до порушення основоположного права людини на свободу та слугували підставою для винесення Європейським судом рішення проти України, що зашкодило авторитету судової влади та держави Україна. Вказане рішення викликало значний суспільний резонанс. До Вищої кваліфікаційної комісії суддів надійшло понад 800 скарг від громадян", - йдеться в повідомленні.

  Крім того, звільнено суддю Червонозаводського районного суду міста Харкова Олену Васильєву, за рішеннями якої було притягнуто до адміністративної відповідальності учасників акцій протесту 19 лютого 2014 року у Харкові.

  Віталія Літвінова звільнено з посади судді Оболонського районного суду міста Києва за необґрунтоване рішення щодо активіста Євромайдану в січні 2014 року.

  Серед звільнених – суддя Ленінського районного суду міста Луганська Олексій Золотарьов, який у лютому 2013 року прийняв чотири неправові рішення щодо права власності на трубопроводи, що знаходяться на землях Слов'яносербського, Сватівського та Білокуракінського районів Луганської області.

  "Із пропозиціями про звільнення з посад суддів до Президента звернулася Вища рада юстиції за підсумками перевірок, що проводилася у відповідності до Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", - зазначили у прес-службі.

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд розгляне клопотання у справі "діамантових прокурорів"
  Наступний матеріал
  Біля Донецького аеропорту загинув командир групи ДУК
  Теги:
  Loading...