Як повідомили в АП, військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі. Новела враховує також території, які згідно із законами України та постановами Верховної Ради України визнані тимчасово окупованими.
Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних Сил України. Удосконалення керівних структур відбувається відповідно до таких документів, як "Замисел реформування ЗСУ" та "Стратегічний замисел застосування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України", затверджених Президентом України.
Відтепер сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід". Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань "Захід", "Південь" та "Центр".
Морський простір, з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області, поділяється на "Чорноморську" та "Азовську" військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Нагадаємо, 27 січня Петро Порошенко запропонував РНБО новий військово-адміністративний поділ України з урахуванням постійної загрози зі сходу.