Фото прес-служби Міноборони

Президент затвердив новий військово-адміністративний поділ України

  Президент України своїм Указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України, увівши у дію відповідне рішення РНБО від 27 січня цього року

  Як повідомили в АП, військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних Сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі. Новела враховує також території, які згідно із законами України та постановами Верховної Ради України визнані тимчасово окупованими.

  Необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних Сил України. Удосконалення керівних структур відбувається відповідно до таких документів, як "Замисел реформування ЗСУ" та "Стратегічний замисел застосування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України", затверджених Президентом України.

  Відтепер сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід". Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань "Захід", "Південь" та "Центр".

  Морський простір, з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області, поділяється на "Чорноморську" та "Азовську" військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

  Нагадаємо, 27 січня Петро Порошенко запропонував РНБО новий військово-адміністративний поділ України з урахуванням постійної загрози зі сходу.

  Попередній матеріал
  Україна наполягатиме на повному припиненні вогню на Донбасі під час переговорів Нормандської четвірки
  Наступний матеріал
  На рахунках дочірніх установ російських банків зараз 50 млрд грн, які належать українцям - Гонтарева
  Теги:
  Loading...

  Президент припинив діяльність низки військово-цивільних адміністрацій на Донбасі

  Росія є і буде головною військовою загрозою для України - Президент

  Президент затвердив нову Воєнну доктрину: Росія визнана основним противником

  РНБО затвердила нову воєнну доктрину, де Росія названа противником України