Фото прес-служби Міноборони

Президент затвердив нову Воєнну доктрину: Росія визнана основним противником

  Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про нову редакцію Воєнної доктрини України".

  Як повідомляє прес-служба голови держави, документ визначає збройну агресію Росії "актуальною воєнною загрозою для України". Йдеться як про тимчасову окупацію Криму, так і про вторгнення до окремих районів Донецької і Луганської областей. Крім того, загрозами виступають нарощування військової потужності РФ в безпосередній близькості до державного кордону, у тому числі можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризація тимчасово окупованої території, присутність військового контингенту РФ у Придністровському регіоні Молдови, активізація російськими спецслужбами розвідувально-підривної діяльності в Україні з метою дестабілізації внутрішньої ситуації.

  Іще однією загрозою визначено діяльність на території України непередбачених законом збройних формувань, спрямовану на дестабілізацію соціально-політичної ситуації, залякування населення, позбавлення його волі до опору, порушення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів промисловості та інфраструктури.

  Також доктрина визначає воєнно-політичні виклики, які можуть перерости у застосування воєнної сили проти України. Тут теж найнебезпечнішим визнано загрозу втручання Росії у внутрішні справи України з метою протидії "реалізації європейського вибору Українського народу, формуванню систем колективної безпеки за участю України".

  Доктрина передбачає сценарії, за якими можуть бути реалізовані загрози воєнній безпеці держави, перший з яких – повномасштабна збройна агресія Росії проти України з рішучими воєнно-політичними цілями.

  За Доктриною, основні завдання воєнної політики виходять з того, що "Україна прагне підтримувати дружні відносини з усіма державами світу на основі міжнародних договорів, укладених на принципах рівноправності, невтручання у внутрішні справи, взаємоповаги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності". Ключовими завданнями створення умов для відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності України Доктрина визначає "комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки до рівня, прийнятного для членства в ЄС і НАТО; створення ефективного сектору безпеки і оборони, що забезпечує достатні спроможності національної оборони для відсічі збройній агресії". Також передбачено розвиток Збройних Сил України за західними стандартами та досягнення сумісності із збройними силами країн НАТО.

  Із повним текстом указу голови держави та Воєнної доктрини можна ознайомитись за цим посиланням.

  Попередній матеріал
  Зустріч Обами і Путіна залежатиме від української риторики на Генасамблеї ООН - Павличко
  Наступний матеріал
  У ЗСУ створюють нову бригаду
  Теги:
  Loading...