5.ua

Президент: Україна тепер може самостійно скликати засідання Радбезу ООН

  Україна як майбутній непостійний член Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй отримала можливість самостійно скликати засідання Радбезу.

  Про це сьогодні, 18 жовтня, в інтерв’ю українським телеканалам повідомив Президент України Петро Порошенко.

  "На сьогодні, яка би акція не відбулася проти України: утиски кримських татар, розв’язування війни на Сході, напад на представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, у тому числі – брутальне порушення гуманітарних речей, недопуск в пошуку наших хлопців, які пропали безвісти на окупованій території… Будь-яка рішуча несподівана дія – Україна має можливість хоч о першій ночі, хоч о другій, сама вимагати негайного скликання засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, і за вимогою будь-кого з її членів Рада безпеки має зібратися", - пояснив глава держави.

  З його слів, раніше українська сторона, щоб скликати Радбез ООН, повинна була звертатися до своїх партнерів. "Сьогодні ми це можемо робити самі", - підкреслив Президент. 

  Нагадаємо, у четвер, 15 жовтня, Україну було обрано членом Ради Безпеки ООН терміном на два роки. Як відомо, затвердження кандидатури на місце непостійного члена Ради безпеки відбувається не менш як двома третинами голосів загалом. За Україну ж проголосували 177 країн.

  Попередній матеріал
  Уперше за всю історію ООН в Радбезі сидітимуть агресор і об'єкт агресії – Порошенко
  Наступний матеріал
  Затонулий катер "Іволга" підніматимуть із дна вантажними кранами
  Теги:
  Loading...