5.ua

Президент: Росія прискореними темпами здійснювала демонтаж української державності

  За часів правління Януковича Російська Федерація послабила ключові оборонні структури української держави.

  Про це сьогодні, 4 червня, на щорічному посланні Президента України до Верховної Ради заявив Петро Порошенко. Він наголосив, що сусідня держава фактично ліквідувала в Україні армію та спецслужби. "Крім ліквідації армії, ліквідації спецслужб руки дійшли навіть до того, що в "Нафтогазі" питанням реверсу газу з Європи займався громадянин Росії", - підкреслив Президент.

  Глава держави підбив підсумки кремлівської агресії в Україні: "Що спливає в пам’яті щодо тих днів? Анексовано Крим, російські бойовики захопили частину Донбасу, підбурювані Москвою сепаратисти розпалюють проросійські повстання в Харкові, Одесі, Миколаєві, Херсоні та багатьох інших містах".

  З його слів, рік тому Кремль готувався до розчленування України, оскільки знав, "що його 5 колона остаточно знищила українську армію, обеззброїла її, залишила голою і босою". Так, Петро Порошенко повідомив, що в березні 2014 року до виконання завдань було готово трохи більше 5 тисяч вояків, "та й то, якби вони знайшли пальне, щоб доїхати до фронту". 

  Попередній матеріал
  У Раді склав повноваження депутат від "Батьківщини"
  Наступний матеріал
  У Києві можуть створити музей тоталітарного режиму