5.ua

Президент: Пріоритет 2016 року – повернення України на Донбас і створення механізму деокупації Криму

  Таку заяву Петро Порошенко зробив під час своєї першої прес-конференції у 2016 році.

  Глава української держави повідомив: "В межах тих повноважень і сфер відповідальності, які надані мені у парламентсько-президентській моделі, я визначив наступні пріоритети на 2016 рік. Насамперед, це забезпечення миру, і – наголошую – повернення України на Донбас. У 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями у Донецькій і Луганській областях".

  Стосовно долі анексованого півострова, Президент повідомив: "Боротьба за повернення Криму теж залишається першим пріоритетом порядку денного. І ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. На моє глибоке переконання, оптимальним форматом для започаткування такого механізму, я розглядаю формат "Женева-плюс" за участю наших партнерів з Європейського Союзу, США і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму. Такі надскладні завдання, як повернення Донбасу і Криму, я планую вирішувати насамперед політико-дипломатичним і міжнародно-правовим шляхом". Президент запевнив у подальшій відданості виконанню усіх пунктів Мінських угод і недопущення їхньої ревізії. "Ставка на дипломатію, ставка на міжнародне право при цьому жодним чином не применшує ролі та значення Збройних Сил України", – додав Петро Порошенко.

  Також на нашому сайті ви можете ознайомитись із повним відеозаписом та текстом промови глави держави.

  Нагадаємо, попередня велика прес-конференція глави держави для преси відбулася у червні минулого року і зосереджувалася на підсумках першого року президентства Петра Порошенка. Спілкування з журналістами на ґанку Адміністрації тривало майже дві години. Говорили про внутрішню політику, війну на Донбасі, відповідальність чиновників та багато іншого.

  Попередній матеріал
  На фабриці "Житомирські ласощі" знайшли коктейлі Молотова та бочки з бензином - поліція
  Наступний матеріал
  Терористи стріляли з мінометів, попри домовленості суворо дотримуватися "режиму повної тиші"
  Теги:
  Loading...