fakt.pl

Президент Польщі запропонує новий формат перемовин щодо ситуації в Україні

  Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що формат міжнародних переговорів щодо ситуації в Україні потрібно змінити, і він планує запропонувати новий формат під час свого візиту до Берліна 28 серпня.

  Про це Дуда сказав на борту літака, повертаючись до Варшави з Таллінна, повідомляє "Радіо Свобода".

  "Не уявляю собі, щоб у ньому не брали участі сильні європейські держави, але також у ньому могли б взяти участь Сполучені Штати як наддержава, на яку Росія точно мусить зважати, а також сусіди України, тобто ті, які безпосередньо зацікавлені тим, що відбувається", – заявив польський президент.

  На запитання, чи відповідним до ситуації був би так званий Женевський формат, тобто розмови за участю ЄС, США, України і Росії, президент Польщі відповів: "Ще тоді, коли я був депутатом Європейського парламенту, запитував, чому там нема Європейського Союзу. Було б краще, якби представник якоїсь європейської установи був присутній за столом переговорів як сторона, а не тільки Німеччина і Франція".

  За словами польського президента, таким представником ЄС в міжнародних переговорах щодо ситуації в Україні могла б бути голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні.

  Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда закликав НАТО розмістити військові бази в країнах на східному флангу Альянсу.

  Попередній матеріал
  "Кіборг" розповів про досягнення української армії за час АТО
  Наступний матеріал
  Росія заборонила Білорусі, Казахстану та Вірменії імпортувати норвезьку рибу
  Теги:
  Loading...