закон україни 5.ua

Президент підписав закон про ЗЕД, що дозволить запровадити контрсанкції проти Росії

  Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" (щодо надання уряду повноважень застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора).

  Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, відповідний закон №905-VIII, ухвалений парламентом 24 грудня (законопроект №3704), у вівторок було повернено з підписом Президента.

  Статтю закону про заходи у відповідь на дискримінаційні або недружні дії інших держав доповнено положенням: "У разі, якщо дискримінаційні або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою окупантом, заходи у відповідь... можуть застосовуватись за рішенням Кабінету Міністрів України".

  Зазначені додаткові заходи, які можуть застосовуватися у відповідь: заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення, скасування тарифних пільг (преференцій) щодо ставок Митного тарифу України шляхом призупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових або повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.

  Закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації.

  Як повідомлялося, відповідний законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 23 грудня і підтриманий на засіданні 24 грудня 291 голосом.

  У вівторок прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін запровадить контрсанкції у відповідь на санкції РФ після підписання президентом України змін до закону про ЗЕД. Він уточнив, що Україна розробила контрзаходи у відповідь на загрозу торговельного ембарго, а також на загрозу припинення угоди про зону вільної торгівлі у рамках СНД між Україною та РФ.

  Попередній матеріал
  Порошенко та Меркель скоординували позиції напередодні перегорів у нормандському форматі
  Наступний матеріал
  Яценюк кадрових змін у Кабміні не планує, натомість Гройсман анонсує відставки серед урядовців
  Теги:
  Loading...