Президент підписав закон про створення українсько-польсько-литовської бригади

  Президент підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща стосовно створення спільної військової частини".

  Як інформує прес-служба Президента України, угода передбачає створення спільної українсько-польско-литовської військової частини бригадного рівня та визначає загальне призначення та організаційні заходи, пов’язані з діяльністю бригади.

  У повідомленні зазначено, що бригада створюється для участі в міжнародних операціях, що проводитимуться на підставі мандату Ради безпеки ООН, а також "рішень уповноважених органів Литви, Польщі та України". Угода залишається відкритою для приєднання інших держав за спільним запрошенням сторін.

  Озброєння, комплектування, військова техніка та інші аспекти визначатимуться окремою технічною угодою між оборонними установами держав-учасниць.

  Командування бригади розташовуватиметься в польському місті Люблін і працюватиме згідно законодавства Польщі та відповідних норм міжнародного права. Кожна з держав-сторін відповідає за фінансове забезпечення власних підрозділів.

  Ця угода була підписана Україною, Польщею та Литвою у Варшаві 19 вересня 2014 року та ратифікована Верховною Радою України 4 лютого 2015 року.

  Попередній матеріал
  Нацбанк опустив курс гривні до 27,858 грн/$
  Наступний матеріал
  На Вінниччині попрощалися із загиблим захисником Дебальцевого

  Верховна Рада прийняла закон про українсько-польсько-литовську військову бригаду

  Президент відвідав розташування українсько-польсько-литовської бригади

  Порошенко з Туском обговорили створення українсько-польсько-литовської військової бригади

  Міноборони обіцяє сформувати українсько-польсько-литовську бригаду за 2 тижні