president.gov.ua

Президент наклав вето на закон щодо продовження мораторію на землю

  Президент України наклав вето на закон щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

  Петро Порошенко пропонує Верховній Раді відхилити закон України щодо продовження мораторію на землю до 2017 року, повідомляє прес-служба глави держави. Він наклав вето на Закон України № 767-VІІІ "Про внесення змін до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель", за який народні депутати проголосували 10 листопада цього року.

  "Поданий на підпис Президента України Закон передбачає продовження на один рік, до 1 січня 2017 року, строку дії мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення", - ідеться в повідомленні прес-служби.

  Зазначається, що заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення була запроваджена у січні 2002 року для того, аби підготувати законодавство до запровадження повномасштабного ринку земель. Утім мораторій продовжувався протягом 14 років. Президент вважає, що він суттєво обмежує права власників земельних ділянок, а також створює перешкоди у внесенні інвестицій в аграрний сектор економіки.

  "Заборона на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення порушує конституційні права майже 7 млн власників земельних часток (паїв), які отримали зазначені земельні ділянки у приватну власність під час першого етапу земельної реформи – розпаювання земель колективних сільгосппідприємств", - ідеться на офіційному сайті Президента.

  Там зазначається, що продовження дії мораторію створить передумови до подальшого зволікання Урядом із виконанням завдання щодо підготовки законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

  Тож Петро Порошенко вирішив повернути закон до парламенту із проханням відхилити його як такий, що не відповідає Конституції України.

  Нагадаємо, що народні депутати України проголосували за проект закону щодо продовження мораторію на продаж землі 10 листопада. Відповідне рішення підтримали 309 осіб. 

  Попередній матеріал
  Казахстан не може постачати газ в Україну без домовленостей з РФ
  Наступний матеріал
  "BBC Україна" назвала короткі списки "Книги року - 2015"
  Теги:
  Loading...