5.ua

Президент має донести до народу питання тимчасовості змін до Конституції – Винницький

Експерт вважає, що Президенту варто в різних формах комунікувати з народом, щоб донести йому питання тимчасовості змін до Конституції.

Викладач НаУКМА Михайло Винницький в ефірі "5 каналу" заявив: "Може бути референдум, який встановлює певний термін - це наша компромісна позиція, з якою ми зараз виходимо. Зміни до Конституції приймаються не тому, що ми як народ хочемо цих змін, але сам спосіб, як приймаються ці зміни, є проблематичний. Зараз і наступних 3-4 тижні Президент мусить вийти і в різних жанрах розмовляти з народом. Це можуть бути студентські зустрічі чи прес-конференції чи в такому форматі, як це робить Яценюк. Але народ має почути свого Президента, бо Президент має цікаві і правильні аргументи чому це необхідно як тимчасовий момент прийняти. Але проблема в тому, що народ їх не розуміє".

"Ці зміни до Конституції - ми маємо публічно заявити, а це краще – навіть прийняти на референдумі, що вони є тимчасові, що є певний період часу, на який вони приймаються. За той період часу народ повинен бути задіяний до повномасштабного громадського обговорення. Ми маємо розуміти де і яка децентралізація нам потрібна. Ідея префектів прекрасна – вона закладає запобіжник проти сепаратизму. Якщо ці зміни ми приймаємо тимчасово, тоді ми маємо можливість експериментувати з префектами, з часом прийняти інші зміни до Конституції і далі вдосконалювати систему. Так само як ми зараз по аналогії зробимо з системою вищої освіти. Але, на жаль, ці зміни презентуються як не тимчасові. Тут проблема комунікації. Якщо Президент дійсно вважає, що вони тимчасові, то треба вийти і сказати, що вони тимчасові. Люди тоді пристосується на певний період часу. Ми будемо бачити, що працює, що не працює", - додав Винницький.

Попередній матеріал
В Одесі на хабарі піймали Путіна
Наступний матеріал
За ніч російські терористи не стріляли з важкої зброї, але не припиняли дрібних провокацій – штаб АТО
Теги:
Loading...