president.gov.ua

Президент доручив Гройсману розглянути можливість відкликання нардепів із Верховної Ради

  Президент України Петро Порошенко у відповідь на електронну петицію про зменшення кількості нардепів доручив голові Верховної Ради Володимиру Гройсману розглянути можливість відкликання народних депутатів виборцями.

  Про це йдеться у відповіді Президента України на відповідну петицію на сайті Адміністрації Президента.

  Так, на сайті Президента України в розділі "Електронні петиції" за ініціативою громадянина Арсена Гужви зареєстрована петиція із назвою: "Можливість дострокового відкликання будь-якої обраної особи, що не виправдала довіри виборців". У тексті петиції автор закликав: "Пропоную розробити та затвердити дієвий механізм відкликання будь-якої виборної особи". Вона набрала близько 26 тис. підписів - і це достатньо для розгляду Президентом.

  Порошенко так відповів на петицію: "Щодо відкликання народних депутатів України, то статтею 81 Конституції України передбачено вичерпний перелік підстав щодо дострокового припинення їх повноважень, серед яких немає такої підстави, як відкликання народних депутатів України. Проте відповідно до статті 5 закону України "Про статус народного депутата України" у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду".

  Окрім того, Президент України звернувся до Володимира Гройсмана з пропозицією "забезпечити ґрунтовний та всебічний розгляд згаданої електронної петиції в частині питань відкликання народних депутатів України за народною ініціативою із залученням її автора, представників політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів і за підсумками ухвалити необхідні рішення".

  Нагадаємо, сьогодні, 16 жовтня 2015 року, петиція про зменшення кількості нардепів у ВР зібрала більше 25 тис. потрібних підписів. 

  Попередній матеріал
  Порошенко анонсував призначення нового керівника Одеської митниці
  Наступний матеріал
  У Києві на хабарі затримали начальника райвідділу держслужби з надзвичайних ситуацій
  Теги:
  Loading...