parameter.sk

Прем'єр Словаччини різко розкритикував угоду по Nord Stream-2

  Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газопроводу "Північний потік" і має намір висловити свою позицію на Європейській раді.

  Таку заяву Роберт Фіцо зробив журналістам після переговорів з українським прем'єром у Братиславі в четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

  "У рамках Європейської ради довгі роки йшлося про необхідність допомогти Україні, щоб вона залишилася країною-транзитером, щоб допомогти їй у важкі зимові місяці. І в цей же час ми зіткнулися з тим, що "Газпром" підписав з представниками європейських держав угоди про те, що буде будуватися нова лінія Nord stream. Я хотів би скористатися якимись нормальними виразами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять з нас ідіотів", - наголосив Роберт Фіцо.

  За його словами, таке рішення ставить Україну і Словаччину "в негожу ситуацію". "Адже йдеться про питання, що стосується транзиту газу у великих обсягах через територію України та Словаччини. І в тому випадку, коли цей транзит зупинився б, то Україна не дорахується мільярдів, а Словаччина - сотень мільйонів євро", - підкреслив словацький прем'єр.

  Він відкинув тезу про те, що таке рішення має економічне підґрунтя. "Я хочу відхилити, що це угода між "Газпромом" і газовими компаніями західної Європи є тільки питанням бізнесу. Я відкидаю це, тому що ми дуже довго говоримо про геополітичні взаємини і зв'язки. Я переконаний, що західноєвропейські газові фірми, які проводять свою роботу на території країн-членів ЄС, вони зрадили інші європейські держави, включаючи і Словаччину", - наголосив Фіцо.

  Попередній матеріал
  На Запоріжжі СБУ впіймала ще одного міліціонера-хабарника
  Наступний матеріал
  "Град" російських окупантів влаштував ДТП у Сімферополі (фото)
  Теги:
  Loading...