5.ua

Правозахисники: 77% справ проти порушників закону на виборах 2014 року завершилися безрезультатно

  Лише 14 осіб з 291 стали фігурантами судових процесів, які стосуються злочинів проти виборчих прав громадян на позачергових парламентських виборах 2014 року.

  Такі дані моніторингу, проведеного громадянською мережею ОПОРА у партнерстві з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Так, до суду дійшло лише близько 5% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян на парламентських виборах 2014 року, а понад 77% були закриті через відсутність складу кримінального правопорушення.

  Найчастіше суди призначали штраф і позбавляли порушників права обіймати посади у виборчих комісіях терміном на два роки. У жодному кримінальному провадженні щодо підкупу виборців не було пред'явлено обвинувачення чи покарано організаторів підкупу. Найбільше кримінальних справ, пов'язаних із порушенням на виборах, зафіксовано в Донецькій та Київській Областях, а також у Києві.

  За підсумками моніторингу Верховній Раді України та повноважним органам влади рекомендовано внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема - щодо уточнення формулювання статей про підкуп виборців і надання неправомірної вигоди суб'єктам виборчого процесу або референдуму.

  Попередній матеріал
  Герасимов: Путін їде в Нью-Йорк торгуватися
  Наступний матеріал
  Шахов: Російських найманців відправляють з Донбасу в Сирію