5.ua

Позбавлятиме суддів імунітету не парламент, а Вища рада правосуддя – замглави АП

  Функції із позбавлення суддів імунітету планується передати Вищій раді правосуддя.

  Про це сьогодні під час брифінгу щодо презентації проекту змін до Конституції в частині правосуддя з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії заявив заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов.

  За його словами, пропонується передати повноваження надавати згоду на притягнення судді до відповідальності до Вищої ради правосуддя – органу, де більшість складатимуть судді, яких обирають самі ж судді. Таким чином, відповідно до проекту змін до Конституції в частині правосуддя, саме Вища рада правосуддя, а не Верховна Рада, даватиме згоду на притягнення судді до відповідальності в разі вчинення суддею правопорушень.

  "Щоб надати згоду на притягнення судді до відповідальності, необхідна більшість голосів у Верховній Раді. Верховна Рада є політичним органом, тому, зрозуміло, що будь-яке притягнення судді до відповідальності стає політизованим. Що пропонується у проекті? Пропонується передати повноваження надавати згоду на притягнення судді до відповідальності до вищої ради правосуддя", - зазначив Філатов. 

  Нагадаємо, нещодавно розгляд питання позбавлення недоторканності депутатів і суддів у парламенті відклали через те, що Конституційний суд подав пропозиції у зміни до Конституції. Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" розповів голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

  Попередній матеріал
  Роман Сидорак: Мітинги на Кременчуцькому НПЗ - це якась істерія а ля "Приват"
  Наступний матеріал
  В російському аеропорту пілот помилково посадив "Боїнг" на недобудовану смугу