5.ua

Повноваження при децентралізації передаються не на рівень областей, чи якихось "республік", а громадам - Порошенко

  Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк беруть участь у засіданні парламенту.

  У своєму виступі Президент наголосив на важливості проекту змін до Конституції в галузі децентралізації, згадавши ситуацію на Закарпатті.

  "Хоча я проголосив курс на децентралізацію, монополія на силу залишиться в держави - якими б наразі не були правоохоронні органи. Ніхто не має права здавати патріотичні шеврони бандитам", - каже Порошенко.

  За словами глави держави, настав час провести реформу.

  "Перш за все, я хочу наголосити - я суб'єкт подання, а авторами є дві високоповажні комісії - українська і Венеціанська. Вчора я провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії. І там була висловлена підтримка. Ці зміни, ми про них говорили більше року. Час від балачок переходити до діла. Переконаний, що за час надходження до парламенту ви (депутати - ред.) встигли вивчити проект", - сказав Президент.

  За його словами, головна одиниця нового устрою - громади.

  "Ми ділимося не просто владою, але і відповідальністю. Зміни компетенції будуть йти паралельно зі змінами належності фінансових ресурсів. Більше не буде популізму, не підкріпленого фінансовим ресурсів. Ми не передаємо повноваження на рівень областей, чи, не дай Боже, якихось республік! Ми передаємо повноваження громадам! Саме громади - наріжний камінь!", - заявив Президент.

  Нагадаємо, що Верховна Рада сьогодні довго не змогла почати роботу – депутати, не починаючи засідання, пішли на перерву для обговорення проекту змін до Конституції в частині децентралізації.

  Голова Верховної Ради Володимир Гройсман після оголошення про відкриття ранкового засідання парламенту зазначив, що до нього звернулися керівники фракцій, зокрема, партій "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт" щодо оголошення півгодинної перерви.Після цього Гройсман закликав лідерів фракцій та груп парламенту зібратися у нього в кабінеті для проведення консультацій з приводу нинішнього порядку денного роботи ВР.

  Попередній матеріал
  Родичі пасажирів рейсу МН17 офіційно звинуватили Гіркіна і Кремль у збитті Boeing 777
  Наступний матеріал
  Швейцарія видала США першого фігуранта справи про корупцію у ФІФА
  Теги:
  Loading...