Радбез ООН 5.ua

Постпред України в ООН на засіданні Радбезу: Росія перетнула "червону лінію"

Постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв закликав Радбез негайно і максимально сприяти мирному урегулюванню конфлікту на Донбасі.

Рада Безпеки ООН вкотре зібралась на екстрене засідання з приводу ескалації конфлікту в Україні. Основним приводом стали нещодавні обстріли Маріїнки та Авдіївки, які розцінюють як новий виток конфлікту і суттєве порушення мінських домовленостей. Така думка лунає і у виступі заступника голови Моніторингової місії ОБСЄ в Україні, брифінг якого заслуховують на початку зібрання.

"Рівень обстрілів, який ми бачили у Мар'їнці у цьому контексті не обов'язково свідчить про посилення конфлікту. Наша місія бачила сотні обстрілів довкола Донецького аеропорту, обстріли з обох сторін, які тривали протягом багатьох дні. Натомість обстріли Мар'їнки видаються нам ймовірним новим розвитком конфлікту, який фокусується на зброї і військових", - доповів голова моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг.

Висновки ОБСЄ підтверджують, що наступ на Маріїнку був ретельно спланованою операцією Росії. Про це доповідає голові Радбезу представник України при ООН Юрій Сергеєв. Він закликає серйозно поставитися до цього інциденту.

"З урахуванням серйозних порушень резолюції Ради безпеки №2202 Росією, я звертаюсь до членів Ради безпеки негайно відреагувати на провокації та порушення, та вжити всіх зусиль для мирного врегулювання конфлікту. Міжнародна спільнота раніше заявляла, що напад на Маріуполь стане ”червоною лінією”, і якщо Росія її перетне, це призведе до негайної рішучої відповіді, і після того, що сталося 3 червня 2015 року, такий же підхід повинен застосовуватись і до ситуації з Мар`їнкою", - заявив Юрій Сергеєв, постійний представник України при ООН.

Усі члени Радбезу відзначили, що дотримання мінських домовленостей є єдиним шляхом до деескалації конфлікту на сході України. Про те, що Росія не виконує мінських домовленостей, так само як і підтримувані нею сепаратисти, заявляють і інші члени Ради Безпеки. Разом із Великою Британією - Литва, Франція і Сполучені Штати. Росія традиційно заперечує свою причетність до розпалювання війни.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Саманта Пауер відвідає Україну
Наступний матеріал
Перше видання "Хоббіта" з підписом Толкіна ельфійською мовою продали за рекордну суму
Теги:
Loading...