Порошенко_ВР
5.ua

Послання Президента до Ради: Ми більше не будемо годувати вугільно-металургійних баронів

Військова агресія Росії, реформи та шлях до Європи - це основні тези Президента Петра Порошенка у його першому щорічному посланні до Верховної Ради.

Промова тривала майже півтори години. Втім, вона торкнулась практично усього. Під час виступу Петро Порошенко поставив оцінки як своїй роботі за минулий рік, так і парламенту та уряду. Поки що оцінка  - незадовільна. Але було й позитивне як в зробленому, так і в напрямках, куди Україна рухається.

Глава держави у парламенті доволі частий гість. Але традиційне послання до верховної ради - перше в президентській каденції Петра Порошенка. Усім депутатам роздали флешки із промовою, щоб ознайомитися з тим, що невдовзі прозвучить наживо. Послухати президента депутати зібралися у повному складі. Окрім парламентарів були присутні члени уряду, керівники силових відомств, іноземні гості.

На одній з гостьових трибун здійнялася невелика колотнеча. Кілька позафракційних депутатів хотіли вивісити на балконі плакат із запитанням до президента. Депутати з президентської сили були проти такого спілкування з главою держави.

Утім і без озвучених запитань президенту є що сказати депутатам. Про те, в якому стані була Україна після втечі Януковича і в якому стані була армія, коли почалася анексія Криму і війна на Донбасі. Про те, що вдалося і що не вдалося зробити за останній рік. Одна з найбільших претензій у суспільстві - відсутність відчутних реформ і глибока корупція. Для відчутного результату потрібен більший термін, пояснює президент і звітує - певні результати все ж є.

"В Києві нова патрульна служба, створенням якої очікується Ека Згуладзе, вже за кілька тижнів має покласти край легендарним поборам на дорогах. Розпочато ухвалення законів, які регламентують реформу МВС. Вони створюють муніципальну варту та нову поліцію. До речі, її майбутнім очільником я бачу людину, подібну саме пані Згуладзе", - сказав Порошенко.

Окрім боротьби з корупцією президент у своєму посланні обіцяє нещадну боротьбу з олігархами. "Із непрозорого газового чаду більше не запалюватимуться зірки рейтингу Форбс. І вугільними дотаціями з бюджету ми більше не будемо годувати вугільно-металургійних баронів. Що я отримую у відповідь на таку політику? Брязкіт зброї приватних армій. Замаскованих під шахтарів тітушок. Провокування віялових відключень, закриття заводів, чорний піар. Чи зупинить мене такий спротив? Ні", - рішуче заявив Президент.

Порошенко висловив обережний оптимізм: з економічної точки зору Україна пережила найважчий рік, а уже з наступного можна очікувати початку економічного зростання, якщо не відновиться російська агресія. А така загроза зберігається.

Перш ніж піти з парламенту, президент зробив комплімент депутатам. За те, що почали скасовувати депутатську недотоканність. "Прошу продовжити той добрий тренд, який ви продемонстрували вчора. Цей крок був правильний, але недостатній. Каста недоторканих має бути ліквідована", - зазначив Порошенко.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Помер український дисидент і публіцист Леонід Плющ – борець за права кримських татар в СРСР
Наступний матеріал
Мешканець Китаю розрахувався дрібними монетами за машину, вартістю 106 тисяч доларів