president.gov.ua

Порошенко зустрівся з президентом Німеччини

  Президент України Петро Порошенко зустрівся у Берліні з федеральним президентом Німеччини Йоахимом Ґауком.

  Ця зустріч відкриває програму робочого візиту президента України до Берліна. Як повідомляє сайт Президента, Порошенко подякував за чітку і тверду позицію Берліна щодо відновлення суверенітету і територіальної цілісності України та провідну роль Німеччини у консолідації міжнародної підтримки для України.

  Президент України поінформував федерального президента Німеччини про продовження загострення ситуації на Донбасі, зокрема щодо постійного порушення російськими військовими і проросійськими бойовиками режиму припинення вогню, інтенсифікацію обстрілів житлових кварталів, об'єктів інфраструктури та промислових підприємств у регіоні. Він зазначив, що терористи далі блокують обмін полоненими і перешкоджають доставці української та міжнародної гуманітарної допомоги на Донбас.

  Президенти обговорили процес реформування України і питання євроінтеграційного порядку денного Україна - ЄС, зокрема процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та запровадження безвізового режиму для українських громадян.

  Порошенко висловив вдячність Ґауку за те, що він особисто привертає увагу європейської спільноти до складної ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні.

  Ґаук привітав Президента України та Український народ із Днем незалежності, відзначивши, що через агресію не всі українці мають змогу відзначати це свято. За словами Йоахима Гаука, сьогодні європейці мають допомогти Україні і стояти з українцями пліч-о-пліч у нелегкий момент історії.

  Посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомив у своєму мікроблозі в мережі Тwitter, що сторони обговорили також можливість розширити вивчення україністики у німецьких вишах. "Президент Порошенко сподівається на підтримку Німеччиною україністики не тільки в Грайфсвальді, а й в інших вузах", - написав Андрій Мельник.

  Нагадаємо, Порошенко звернувся до нації з вітальним словом під час проведення Маршу Незалежності у Києві 24 серпня. "Війна за Незалежність все ще триває. І перемогти в ній можна лише поєднуючи оборонні зусилля, дипломатичний хист, політичну відповідальність. І - залізну витримку", - сказав Президент.

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики розмістили у селищах біля лінії зіткнення значну кількість техніки
  Наступний матеріал
  Саакашвілі, Гайдар та більше трьох тисяч людей у вишиванках створили живий ланцюг
  Теги:
  Loading...