фото Тwitter / Петро Порошенко

Порошенко: Зловживання Росією правом вето – це "ліцензія на вбивство"

  Президент України Петро Порошенко заявив, що використання Російською Федерацією права вето як "ліцензії на вбивство" є неприйнятним.

  Про це глава української держави сказав у вівторок, 29 вересня, під час виступу на загальних дебатах Генасамблеї ООН.

  "Я думаю, що всі зараз розуміють справжні мотиви російського вето на трибунал по MH17. Більше того, створення міжнародної миротворчої операції, яка могла б привести до стабілізації ситуації в Україні і зупинити кровопролиття, також блокується через потенційну загрозу вето Росії. Зловживання правом вето – це "ліцензія на вбивство". Це неприйнятно", - наголосив він.

  Порошенко також сказав, що особлива увага має бути надана модернізації Ради безпеки ООН: "Україна виступає за обмеження використання вето Росією". Президент пояснив: "Сила вето не має стати актом благодаті і помилуванням за злочин, що може бути використаний в будь-який час і "витягнутий з рукава" для того, щоб уникнути справедливого покарання. У цьому контексті я вітаю ініціативу мого французького колеги Президента Олланда, яка була підтримана Президентом Мексики Пенья Ньєто, щодо Політичної декларації утримання від права вето постійних членів РБ у випадках масових вбивств".

  Як повідомляв 5.ua, кількість країн, які підтримали ініціативу утримання від права вето в РБ ООН, зросла до 73. Жодна країна не має право блокувати рішення більшості членів Радбезу у випадках голосування щодо особливо складних конфліктів.

  Попередній матеріал
  На Львівщині виявили 3,5 кг бурштину, який намагалися незаконно вивезти до Польщі
  Наступний матеріал
  Російський блогер порівняв постолімпійське Сочі з Прип'яттю (фото)
  Теги:
  Loading...