україна єс саміт ZN.ua

Порошенко затвердив додаткові заходи для запровадження безвізового режиму з ЄС

  Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2015 року "Про додаткові заходи щодо запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом".

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Відповідне рішення РНБО доручає:

  Кабінету міністрів України

  • невідкладно вжити додаткових заходів щодо реалізації рекомендацій 5-ї доповіді Європейської комісії про прогрес України в імплементації плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. "Йдеться про вдосконалення механізму координації і оцінки діяльності центральних органів виконавчої влади з виконання Плану дій, створення... системи контролю і моніторингу в режимі реального часу, реалізації завдань у сфері євроінтеграції", – сказано в повідомленні.
  • забезпечити схвалення концепції створення національної системи ідентифікації громадян України,  іноземців та осіб без громадянства. 
  • розробити і подати на розгляд Верховної Ради проект змін до КПК України щодо забезпечення чіткого визначення підслідності органів досудового слідства.
  • підготувати за участю СБУ, Національного антикорупційного бюро та з залученням представників Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України законодавчі пропозиції щодо посилення захисту свідків у кримінальному провадженні і внести на розгляд парламенту в установленому порядку відповідний законопроект.
  • МВС доручено невідкладно завершити облаштування пункту розміщення біженців в м. Яготин, а також пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, в с. Мартинівському Миколаївської області.
  • протягом місяця МВС разом з іншими зацікавленими державними органами має організувати роботу щодо ефективного впровадження Концепції інтегрованого управління кордонами, зокрема, поліпшення міжвідомчої співпраці та обміну даними між правоохоронними органами, удосконалення методології аналізу ризиків; технічних можливостей доступу до баз даних Інтерполу в пунктах пропуску через державний кордон України.
  • МВС доручено посилити інституційну спроможність відповідних підрозділів Державної міграційної служби України щодо протидії нелегальній міграції, налагодження ефективного співробітництва з державами – членами Європейського Союзу у зазначеній сфері на міжвідомчому рівні.
  • також МВС має створити віртуальний контактний аналітичний центр та базу даних про міграційні процеси для забезпечення обміну інформацією та моніторингу ситуації у сфері міграції.
  • Міністерству юстиції за участю Генпрокуратури доручено підготувати і подати в 2-тижневий термін в Кабмін для внесення на розгляд Верховної Ради законопроект про створення державного органу по поверненню активів. 

  Національному банку України 

  • пропонується протягом двох тижнів подати пропозиції стосовно додаткових форм держконтролю у сфері обігу електронних грошей з метою протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. 

  Адміністрації Держприкордонслужби 

  • протягом місяця вжити заходів щодо укладання міжнародних договорів з організації спільного патрулювання держкордону і контролю на пунктах пропуску з відповідними органами суміжних держав. 

  Генеральній прокуратурі

  • запропоновано прискорити роботу щодо забезпечення повноцінного функціонування спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

  Рішення передбачає також підготовку пропозицій щодо реформування правоохоронних органів в Україні, зокрема, щодо удосконалення організації взаємодії та координації діяльності правоохоронних органів, забезпечення дальшого реформування СБУ відповідно до стандартів держав - членів Європейського Союзу, здійснення заходів для приєднання до Шенгенської інформаційної системи.

  Нагадаємо, 29 липня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд виділить кошти на виготовлення картки громадянина країни, яка відповідатиме стандартам ЄС.

  Попередній матеріал
  Засновник "Коммерсанту" закликав вивезти з РФ дітей
  Наступний матеріал
  Призначений 10 днів тому чільник окупаційної влади Коктебеля уже попався на хабарі
  Теги:
  Loading...