Порошенко саміт Україна-ЄС
5.ua

Порошенко закликав ЄС підтримати ініціативу введення миротворців на Донбас

  Президент України на брифінгу після засідання 17-го саміту Україна-ЄС у Києві закликав країни ЄС підтримати ініціативу Києва щодо розгортання на сході країни спеціальної безпекової операції Євросоюзу в рамках виконання Мінських угод.

  Під час самого засідання президент Європейської Ради Дональд Туск повідомив: Брюссель направить в Україну місію задля оцінки потреб країни і за результатами цього моніторингу надасть Києву допомогу.

  "Ваші герої віддали життя за вільну від корупції Україну, Україну сучасну і суверенну, Україну, в якій можна вільно жити, ваші герої зробили важливий крок, тепер все залежить від ваших переконань, у вас багато друзів, які вам допоможуть, але це недостатньо, якщо самі не будете змінювати Україну. Реформи - це буде найкраща відповідь агресору", - зазначив Дональд Туск.

  Своєю чергою Петро Порошенко подякував Дональду Туску за підтримку і закликав Євросоюз визнати, що Україна може стати членом ЄС за умови виконання всіх умов вступу.

  "Я закликаю Євросоюз, підтримуючи євроінтеграційні прагнення Українського народу, визнати, що Україна як будь-яка інша європейська держава, що поважає і готова захищати спільні цінності, може у майбутньому стати членом ЄС, звісно за умови досягнення усіх необхідних критеріїв", - сказав Порошенко.

  Зі слів глави держави, такі умови Київ має намір виконати за п’ять років і забезпечити ефективну імплементацію Угоди про асоціацію з Брюсселем. Також Петро Порошенко наголосив: російська агресія на сході не має перешкоджати наданню Україні безвізового режиму з боку Євросоюзу.

  Попередній матеріал
  Україна в майбутньому зміцнить свої позиції в Європі - Юнкер
  Наступний матеріал
  У Казахстані колишнього терориста "ДНР" засудили до 3-х років тюрми

  Україна докладе всіх зусиль для врегулювання ситуації на Донбасі дипломатичним шляхом - Порошенко

  Порошенко і Туск обговорили питання підготовки саміту Україна-ЄС

  У Києві розпочався саміт Україна-ЄС (ФОТО)

  Сьогодні в Києві стартує саміт Україна-ЄС