president.gov.ua

Порошенко заборонив пропускати російських військових у Придністров'я

  Президент підписав закони про денонсацію угоди між Україною та РФ про транзит через Україну військових формувань РФ, які перебувають у Молдові, і денонсацію угоди про організацію військових міждержавних перевезень.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави. Закони №№ 463-VIII та 65-VIII Верховна Рада ухвалила 21 травня. Денонсовані документи були підписані між урядами України та РФ у Сочі 25 листопада 1995 року.

  Як зазначається, угодою про транзит через територію України військових Росії, які тимчасово знаходяться на території Молдови, встановлено порядок, умови та особливості транзитного переміщення, надання дозволів та контроль з боку української сторони.

  Водночас угодою про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них врегульовано питання перевезення військових формувань, команд та членів їх сімей, які виконуються залізничним, повітряним або автомобільним транспортом з України до Росії та з Росії до України, а також з України до інших держав і назад через територію Росії та з Росії до інших країн і назад транзитом через українську територію.

  Обидва документи укладалися на 5 років з автоматичною пролонгацією, якщо жодна з сторін за 6 місяців письмово не повідомила про намір припинити їхню дію.

  Попередній матеріал
  Експерт: Буде подальша ескалація – буде посилення болісних для Росії санкцій
  Наступний матеріал
  Потрапити на прийом до сенатора США легше, ніж до українського депутата – експерт
  Теги:
  Loading...