5.ua

Порошенко: З 1 січня українці зможуть отримати ID-картки замість паспортів

  Президент України Петро Порошенко повідомив, що з 1 січня 2016 року українці зможуть отримати пластикові паспорти громадянина України.

  Про це він сьогодні заявив журналістам, відвідуючи поліграфкомбінат "Україна", який починає випуск таких паспортів, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Я хочу вас привітати з надзвичайно важливим днем ​​в історії України. Те, що ми сьогодні бачили, початок виготовлення паспортів України у вигляді ідентифікаційних карток - це справжня революція. Це останнє "прощай!" Радянському Союзу", - сказав глава держави.

  Як зазначив Порошенко, така пластикова картка міститиме понад 400 кілобайт інформації, включаючи фотографію, загальні дані про людину, а в перспективі в неї можна буде помістити медичні та податкові дані про людину і багато іншого. "На сьогодні ми говоримо про те, що це має коштувати в межах 100-160 грн без ПДВ", - сказав Президент.

  Глава держави також зауважив, що ця подія важлива в контексті зміцнення національної безпеки, адже такі пластикові паспорти практично неможливо підробити, оскільки вони мають величезну кількість рівнів захисту.

  "Я пишаюся тим, що вже з 1 січня - і я сподіваюся, що вже не буде ніякого перенесення - Державна міграційна служба зможе отримувати від поліграфкомбінату "Україна" в повному обсязі такі картки з проектною потужністю в 45 тис. карток на добу", - заявив Порошенко.

  Нагадаємо, 15 грудня Єврокомісія надасть Україні остаточний звіт щодо безвізового режиму.

  Попередній матеріал
  Військові капелани УГКЦ хочуть офіційно працювати на фронті
  Наступний матеріал
  У Аргентині в провалля впав поліцейський автобус - щонайменше 41 офіцер загинув