5 канал

Порошенко: ВРЮ внесла до парламенту подання про звільнення 388 суддів

  Наразі Верховна Рада прийняла рішення звільнити 127 суддів з 388, поданих на усунення з посади Вищою радою юстиції.

  Про це на зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка щодо проекту змін до Конституції в частині правосуддя заявив Президент України Петро Порошенко.

  "Почався нарешті процес очищення суддівського корпусу. Буквально за кілька місяців своєї роботи новий склад Вищої Ради юстиції вніс до Верховної Ради України подання на звільнення 388 суддів. На жаль, наразі парламентом прийнято рішення про звільнення і усунення лише 127 суддів з 388. Я впевнений, що ця затримка нічим не виправдана", - сказав він.

  За словами глави держави, Вища рада юстиції підтвердила факти порушення присяги в діях суддів.

  "Вищою Радою юстиції нарешті прийнято рішення про звільнення суддів, які виносили незаконні рішення проти учасників Революції Гідності. До речі, по 4 суддях постанови виносилися буквально вчора. Можливо не всі про це ще чули, але ВРЮ підтвердила факти порушення присяги в діях суддів, що полягати в обмеженні прав затриманих активістів, виборі суддею занадто суворого запобіжного заходу без урахування характеристик затриманих осіб, ігнорування суддею вимог Кримінального процесуального кодексу", - зауважив Президент.

  Нагадаємо, Вища рада юстиції вирішила звільнити суддю Кірєєва, який ув'язнив Тимошенко.

  Попередній матеріал
  Україна підготувалася до можливого припинення поставок газу з Росії - Демчишин
  Наступний матеріал
  Бійці в зоні АТО за тиждень знешкодили 640 вибухонебезпечних предметів - Міноборони
  Теги:
  Loading...