president.gov.ua

Порошенко в інтерв’ю Washington Post: Допомагаючи Україні, США роблять інвестиції у власну безпеку

  Під час візиту до США для участі у Генеральній Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко дав інтерв’ю американській газеті Washington Post.

  "Україна бореться не тільки за свою незалежність, але й за глобальну демократію і свободу", - наголосив Порошенко, передає сайт Президента.

  Глава держави наголосив на важливості тісної координації дій з країнами-партнерами та збереження єдності та солідарності всього цивілізованого демократичного світу з Україною. Говорячи до американської аудиторії, він зазначив:"Ви повинні зрозуміти, що існує дуже небезпечний конфлікт у центрі Європи за участю тисяч російських військовослужбовців. Ми робимо все можливе, щоб заблокувати Путіну політичну і фінансову підтримку. Ми зупинили російську армію. Але ми розуміємо, що в будь-який момент конфлікт може розвиватися", - сказав Президент України.

  Президент відзначив, що, допомагаючи Україні, Америка робить інвестиції у власну безпеку. "Кожен американець повинен це розуміти. Коли справа доходить до військового співробітництва - це інвестиції в національну безпеку США. Те ж саме стосується Європи. Глобальна безпека не може бути побудована без ефективної координації протидії агресії", - підкреслив Порошенко.

  Президент наголосив на важливості припинення вогню та виведення російських військ з окупованої території, а також повернення Україні контролю над українсько-російським кордоном. "Ми повинні зробити добре скоординовані дії, щоб підштовхнути Путіна виконувати зобов'язання Росії, на які вона погодилася і підписала Угоду у Мінську. Зараз цей процес знаходиться в небезпеці через плани Путіна провести незаконні фейкові вибори на окупованих українських територіях в Донецькій і Луганській областях", - сказав Президент.

  Він зазначив, що проведення псевдовиборів буде для Росії "червоною лінією", перехід якої має зустріти скоординовану жорстку реакцію з боку трансатлантичної спільноти. Президент нагадав, що подібна минулорічна ініціатива знищила напрацювання перших Мінських домовленостей. "Торік вони мали незаконні вибори 2 листопада, які не були ані вільними, ані справедливими. Тоді вони фактично знищили Мінський процес. Зараз Росія хоче повторити ще раз цей сценарій", - сказав Порошенко.

  Відповідаючи на питання, які сподівання має Україна від Заходу та США, Президент сказав: "Ми повинні поліпшити координацію в питанні санкцій і спрямувати зусилля на повернення Путіна за стіл переговорів. Якщо Росія перетинає "червону лінію", ми повинні збільшити санкції і посилити співробітництво в оборонній сфері. Путін повинен знати це перед, а не після так званих виборів".

  Говорячи про військову допомогу, Президент зазначив, що Україні потрібне захисне озброєня, яке підвищить обороноздатність українських Збройних сил. Мова йде про радари протибатарейної боротьби, безпілотні літальні апарати та захищені системи зв'язку.

  Нагадаємо, президент США Барак Обама напередодні у своєму виступі на засіданні Генеральної асамблеї ООН заявив про анексію Криму Росією. Обама пояснив, що США ввели санкції проти Росії, оскільки "не можуть стояти осторонь", коли порушується суверенітет і територіальна цілісність України.

  Попередній матеріал
  Виступ Путіна в Нью-Йорку пікетували не тільки українці, а й білоруси і росіяни
  Наступний матеріал
  За час перемир’я ремонтний полк на Львівщині відновив 30 танків для ЗСУ
  Теги:
  Loading...