Порошенко: Україна і Росія – це два різні всесвіти

  Президенти України та Болгарії під час переговорів у Києві обговорили питання європейської та глобальної безпеки.

  Під час перемовин сьогодні в Києві президент Болгарії Росен Плевнелієв запевнив Петра Порошенка, що Україна, попри своє сусідство з Росією, має право та можливості бути демократичною і належати до країн-членів Європейського Союзу. Про це інформує прес-служба глави держави.

  Президент Болгарії заявив, що його країна рішуче виступає за дотримання міжнародного права на захист і збереження суверенітету України та невід'ємного права українців обирати своє майбутнє. "Голос Болгарії на Генеральній асамблеї ООН, яка запланована восени цього року, буде на захист України та миру", – запевнив Росен Плевнелієв.

  У свою чергу, Петро Порошенко зазначив, що обидві країни у минулому мали тісні відносини з Росією, однак наголосив: "Це – два різні всесвіти. Наш всесвіт – європейські цінності, свобода, демократія, модернізація країни, економіки, політичної системи".

  Президент Болгарії нагадав про давні дружні стосунки між народами двох країн і наголосив на тому, що Болгарія цього ніколи не забуде: "Наша історія робить нас сильними, нам залишається лише оновити наші давні теплі взаємовідносини і спільно рухатися далі". У зв’язку з цим Петро Порошенко відзначив, що президент Болгарії прибув до України з візитом після 12-річної перерви. "Ваш візит є підтвердженням нашої дружби, довіри, надійності наших відносин та демонстрацією нашої особистої дружби. Протягом року мого президентства ми зустрічалися десять разів, інтенсивність наших зустрічей дуже символічна, бо ніколи до того відносини між нашими країнами не були на такому рівні", – сказав Президент України, відзначивши особистий внесок Плевнелієва в інтенсифікацію міждержавних стосунків.

  Попередній матеріал
  У день мінських переговорів терористи 20 разів відкривали вогонь у зоні АТО
  Наступний матеріал
  Грецький пересічний громадянин вважає, що він уже заплатив за все - експерт