president.gov.ua

Порошенко телефоном поговорив з Байденом, Рютте, Меркель, Олландом та Путіним

  Президент України провів телефонну розмову у "Нормандському форматі", а також переговорив з віце-президентом США Джозефом Байденом та прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.

  Як повідомляється на сайті глави держави, Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Президентом Франції Франсуа Олландом та Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Порошенко висловив занепокоєння продовженням ескалації на Донбасі і закликав до повного виконання Мінських домовленостей. Він підкреслив, що Україна, на відміну від іншої сторони, виконує Мінські домовленості.

  Президент України наголосив на необхідності безумовного і негайного звільнення всіх заручників, в тому числі громадян України, які незаконно утримуються на території Росії, зокрема Олега Сенцова та Надії Савченко. Федеральний канцлер Німеччини і Президент Франції відзначили важливість ухвалення Українським Парламентом змін до Конституції у частині децентралізації влади. Співрозмовники домовилися продовжити діалог наступного тижня.

  Порошенко також провів телефонну розмову з віце-президентом США Джозефом Байденом. Байден відзначив, що Сполучені Штати Америки й надалі надаватимуть допомогу Україні у захисті її незалежності та територіальної цілісності, посиленні обороноздатності, підтриманні економічної стабільності та енергетичної безпеки, проведенні реформ на шляху європейської інтеграції.

  У ході телефонної розмови з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте лідери обговорили стан розслідування катастрофи та домовилися і надалі вживати усіх необхідних заходів для реалізації спільної ініціативи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України стосовно заснування міжнародного кримінального трибуналу з метою притягнення до відповідальності винних у злочинах, пов'язаних зі збиттям літака. "Безкарність у цій справі створює небезпечний прецедент", - наголосив Порошенко.

  Попередній матеріал
  Мені не соромно, що ми не голосували за зміни до Конституції – нардеп від РП
  Наступний матеріал
  Якби децентралізацію було проведено кілька років тому, не було б ніякої "ДНР" - нардеп