Порошенко - Путіну: не робіть вигляд, що захоплення Дебальцевого відповідає Мінським угодам

  Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та лідером Кремля Володимиром Путіним.

  Як повідомляяє прес-служба Глави держави, під час розмови у "Нормандському форматі" Порошенко закликав "не робити вигляд, що те, що відбулося в Дебальцевому, відповідає Мінським домовленостям".

  Окрім того, Президент закликав виробити чіткі гарантії на випадки, якщо будуть подальші спроби порушити ці домовленості. Президент також висловив вимогу звільнити усіх полонених, в тому числі і тих, хто потрапив у полон в районі Дебальцевого.

  "Співрозмовники погодились, що представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ має бути надане повне сприяння, і сьогодні ж вони мають отримати доступ для моніторингу і верифікації, особливо у зонах Донецького аеропорту, Горлівки, Первомайська і Широкіно та в інших місцях, де сьогодні були обстріли", - йдеться в повідомленні прес-служби.

  Також сторони дійшли згоди, що відведення техніки за безпосереднього спостереження ОБСЄ має початися лише після того, як буде досягнуте всеохоплююче припинення вогню. Окрім того, лідери країн домовилися, що центр з моніторингу та контролю має завершити підготовку спільного плану виведення важкої техніки, артилерії та ракетних систем залпового вогню.

  Крім того, співрозмовники дійшли згоди, що на цьому тижні скоординують дії на рівні міністрів закордонних справ щодо виконання зазначених цілей.

  "Українська сторона наполягла, щоб у ці дискусії було також включене питання залучення миротворців - як по лінії зіткнення, так і по лінії міждержавного кордону України та Росії", - зазначили в Адміністрації Президента.

   

  Попередній матеріал
  Кремль готував захоплення України ще до повалення режиму Януковича - російські ЗМІ
  Наступний матеріал
  Лукашенко наказав армії звітувати про готовність захищати цілісність Білорусі

  Угорські активісти подали в суд на Путіна

  Путін ніколи не визнає, що він брехав, його можна тільки змусити це зробити - експерт

  Сунгуровський: для Путіна захоплення Дебальцевого принципове - як донецький аеропорт

  Путін сподівається, що сили АТО в Дебальцевому самі складуть зброю "шахтарям і трактористам"