www.president.gov.ua

Порошенко призначив перших публічно відібраних голів РДА в Одеській області

  Президент Петро Порошенко призначив перших голів районних державних адміністрацій Одеської області, котрі були відібрані на посади за відкритою процедурою. Нові керівники РДА пройдуть спеціалізований тренінг.

  За відкритим добором на посади голів райдержадміністрацій було обрано і призначено 22 керівника з 26 районів Одеської області. Ще одна кандидатура – на погодженні у Кабінеті міністрів, 3 посади залишаються вакантними. Конкурс був більше ста чоловік на місце, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

  Під час зустрічі із новопризначеними керівниками райдержадміністрацій Глава держави заявив: "Публічний відбір кандидатів на посади в райдержадміністрації на Одещині – це індикатор нової кадрової політики очищення державного апарату".

  Порошенко наголосив, що старі принципи побудови владної вертикалі скасовуються. Глава держави зазначив, що погодився на таку пропозицію відбору і призначення нових керівників РДА голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі тому, що за доволі короткий час роботи на посаді він вже здійснив низку рішучих кроків, спрямованих на наведення порядку в області та побудову моделі реформ, серед яких кадрова – одна з найважливіших.

  Глава держави звернув увагу, що саме за таким принципом зараз проводиться відбір до нової поліції, розпочато конкурс у прокуратурі, дібрано керівника та детективів Національного антикорупційного бюро. За словами Петра Порошенка, відсутність досвіду роботи у кандидатів є позитивним моментом, оскільки автоматично скасовує будь-які корупційні зв'язки та підвищує рівень довіри до них. 

  Президент України підкреслив, що саме довіра людей до голів райдержадміністрацій стане головною оцінкою їх роботи. Глава держави наголосив: "Я вам довіряю. Ми з вами починаємо з білого аркушу паперу. Ви маєте довіру Президента, голови обласної державної адміністрації і на цьому етапі ви маєте довіру людей. Прохання – як зіницю ока берегти цю довіру. ... Без довіри не можна проводити реформи, яких від вас так чекають люди".

  Петро Порошенко заявив, що на нових представників влади на місцях покладаються завдання впровадити нові принципи роботи, які мають бути спрямовані на допомогу людям, розбудову населених пунктів та підвищення їх економічного зростання. 

  Окрім того, голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі доповів про реалізацію реформаторських та кадрових ініціатив в області. Нову кадрову політику він назвав ризиковим кроком, завдяки якому керівниками РДА стали люди з досвідом роботи у різних сферах, різною освітою – як кращих вузів України, так і закордонних, колишні бізнесмени. "Ніколи не було такої процедури ні в Україні, ні в жодній з пострадянських країн. Це ризиковий, але єдино вірний крок, який ініціював Президент", – заявив він. За словами Міхеїла Саакашвілі, новопризначені керівники РДА пройдуть спеціалізований тренінг, а також матимуть можливість вивчити досвід роботи американських колег.

  Як повідомляв 5.ua, 9 вересня Порошенко пояснив, що повинен мати право тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад чи мерів, аби захистити громади, і повідомив, що без такої "страховки" на децентралізацію не погодився б.

  Попередній матеріал
  Ситник: Детективів Антикорупційного бюро перевірили на детекторі брехні
  Наступний матеріал
  Детективи Антикорупційного бюро отримуватимуть 30-35 тис. грн - Ситник