president.gov.ua

Порошенко підписав Закон про роздержавлення друкованих ЗМІ

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 917-VIII "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації".

  Як повідомляють у прес-службі глави держави, 24 грудня Верховна Рада прийняла цей документ був із урахуванням пропозицій Президента щодо збереження під час реформування не лише назви та цільового призначення, тематичної спрямованості, а й мови видання.

  Ще одна пропозиція стосувалася непоширення дії норм Закону на друковані ЗМІ, які здійснюють офіційне оприлюднення нормативно-правових актів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Президента, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також інших органів, акти яких відповідно до законодавства підлягають державній реєстрації положень про офіційне опублікування та набрання їх чинності, оскільки це могло призвести до законодавчої невизначеності.

  Закон передбачає обмеження впливу органів державної влади, інших державних органів й органів місцевого самоврядування на редакції друкованих засобів масової інформації, зведення до мінімуму використання друкованих ЗМІ з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.

  Законом встановлюється, що реформування друкованих ЗМІ та редакцій буде проведено у два етапи. На першому етапі, який триватиме рік з дня набрання законом чинності, реформуватимуть ті ЗМІ, які подадуть відповідні клопотання. На другому етапі протягом двох наступних років буде реформовано всі інші державні друковані ЗМІ.

  Документ також передбачає державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Вона полягає у встановленні для редакцій пільгових умов оренди приміщень, що перебувають у державній чи комунальній власності, надання адресної фінансової допомоги, надання редакціям пріоритетного права на укладення договорів про висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

  Попередній матеріал
  18-річний росіянин вчинив самогубство через цькування за заклики повернути Крим Україні
  Наступний матеріал
  Деканоїдзе повідомила, де відбудеться наступна переатестація правоохоронців
  Теги:
  Loading...