president.gov.ua

Порошенко: Під окупацією Росії опинилися мільйони українців та 44 тис. кв км території

  У лютому 2014 року Росія здійснила відкриту і нічим не спровоковану агресію проти України, окупувавши й анексувавши Крим, відкрито та грубо порушивши міжнародне право, статут ООН та шокувавши всю світову спільноту.

  Про це заявив Президент України під час виступу на загальних дебатах 70-ї сесії Генасамблеї ООН.

  "Я глибоко вдячний делегаціям більшості держав-членів нашої Організації, які минулого року підтримали резолюцію Генеральної Асамблеї ООН під назвою "Територіальна цілісність України", що засудила російську незаконну анексію Криму", - зазначив український Президент.

  Він наголосив, що після цього чіткого вироку міжнародного співтовариства Росія не лише не повернулася в рамки цивілізованого міжнародно-правового поля, а й почала нову військову авантюру на Донбасі.

  "Попри те, що Росія досі відмовляється офіційно визнати своє пряме військове вторгнення, сьогодні немає сумнівів у тому, що це агресивна війна проти моєї країни", - зазначив Порошенко.

  "Для того, щоб ввести в оману міжнародну спільноту, російська влада наказує знімати шеврони своїх військовослужбовців і розпізнавальні знаки військової техніки, зрікається своїх солдат, захоплених на полі бою, цинічно використовує мобільні крематорії, щоб усунути сліди своїх злочинів на українській землі. Я хотів би підкреслити: це не громадянська війна і не внутрішній конфлікт", - наголосив глава держави.

  За його словами, українські території, окуповані Росією у Криму та на Донбасі, становлять близько 44 тис. кв км, мільйони українців опинилися під окупацією.

  Нагадаємо, Президент закликав ООН змусити Росію звільнити всіх українських заручників.

  Попередній матеріал
  Президент закликав ООН змусити Росію звільнити всіх українських заручників
  Наступний матеріал
  На Харківщині на 6 років засуджено диверсанта, який готував вибух на залізниці
  Теги:
  Loading...