www.president.gov.ua

Порошенко оприлюднив декларацію про доходи

  Президент України Петро Порошенко за 2014 рік заробив 368 млн грн, сплатив майже 18 млн грн податків, загальні витрати на благодійні програми перевищили 123 млн грн.

  Про це свідчать дані його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік, оприлюднені прес-службою сьогодні на офіційному сайті Президента.

  "Петро Порошенко послідовно, з року в рік, демонструє чесніть, прозорість та законослухняність у декларуванні доходів. Тому інформацію надано навіть з деяких позицій, які не передбачені формою декларації", – зазначає прес-секретар Президента Святослав Цеголко.

  За інформацією прес-служби, загальна сума сукупного доходу Президента минулого року склала 368 943 679 грн, а членів родини – 36 тис. грн. 345 670 008 гривень становлять дивіденди та проценти, 11 253 718 гривень – дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, 961 780 – від продажу майна.

  "Рішення про нарахування та виплату дивідендів Петру Порошенку було прийнято компанією з управління активами інвестиційного фонду ще на початку 2014 року, до його участі у президентських виборах. Дивіденди обчислено за результатами діяльності інвестфонду в 2013-му та в попередні роки", - пояснюється у повідомленні.

  З дивідендів, процентів за банківськими вкладами та інших доходів Петро Порошенко сплатив усі передбачені законодавством види податків за ставками, чинними на 2014 рік, згідно Податкового кодексу. Загальна сума перерахованих до бюджету податків становить 17 941 932 гривень.

  У повідомленні також наголосили, що заробітна плата Президента, яка в 2014 році нараховувалася йому спочатку як народному депутату, а потім як Президентові, як і в попередні роки, повністю передається на благодійні цілі.

  Загальна сума благодійних пожертв  за сприяння Петра Порошенка, склала 123 166 037 гривень.

  "Петро Порошенко власним коштом фінансує окремі витрати, пов’язані з реалізацією президентських повноважень. Зокрема, йдеться про витрати на пальне для перельотів під час візиту у віддалені від України країни, як-то Сінгапур та Австралію", - зазначили у прес-службі.

  У декларації про доходи Петра Порошенка за 2014 рік також відображено рухоме та нерухоме майно. Протягом звітного року нових об’єктів прав власності чи збільшення прав власності на земельні ділянки, будинки, квартири, транспортні засоби не надбано, інформують на сайті.

  Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах на кінець минулого року склала 451 925 060 грн.

  "У той час, як банки України потерпають від відтоку депозитів, Президент вважає вкрай принциповим зберігати свої вклади саме в національній банківській системі", – пояснив Цеголко.

  За його словами, сума рахунку змінилася через його поповнення задекларованими дивідендами, а також через курсову різницю.

   Нагадаємо, що напередодні Віталій Кличко оприлюднив інформацію про свої доходи.

  Попередній матеріал
  "Тамплієри" передали Житомирському шпиталю допомогу на 70 тис. грн
  Наступний матеріал
  МОЗ пропонує ліквідувати Держсанепідслужби

  Віталій Кличко оприлюднив декларацію про доходи

  Гройсман зобов'язав депутатів оприлюднювати декларації про доходи

  Турчинов доручив апарату ВР оприлюднити декларації всіх нардепів

  За неправдиву декларацію про доходи відтепер штрафуватимуть