Порошенко 5.ua

Порошенко очікує від ВР швидкого ухвалення децентралізації та обмеження суддівської недоторканності

Уже наступного тижня Президент України передасть до парламенту проект змін до Конституції щодо децентралізації влади.

Сьогодні ж конституційна комісія за головуванням Володимира Нройсмана переважною більшістю голосів схвалила документ, доопрацьований після надходження висновку від Венеційської Комісії. Там висловили свої зауваження, документ схвалили і закликали внести зміни до української Конституції іще до 25 жовтня - тобто до дня проведення місцевих виборів.

"Унітарна Україна з єдиною державною мовою. І місцеві громади, які самі вирішуватимуть соціально-економічні та культурні питання. А ще - децентралізація як щеплення від авторитаризму і тоталітаризму", - окреслив значення документу Порошенко, якому направили законопроект.

Президент подякував представникам Венеційської комісії, які в рекордно швидкий термін надали свій висновок. Ті ж закликали до оперативності українських депутатів.

"Я сподіваюсь, що український парламент дуже швидко ухвалить цей закон. Зміни до конституції треба вносити терміново. У вас в жовтні місцеві вибори. Тому треба проголосувати за зміни до конституції ще до початку виборчого процесу", - наголосив секретар Венеційської комісії Томас Маркерт. "Те, що Україні вдалося, відповідно до запланованих термінів, підготувати поправки до конституції, значно посилило довіру Європи до України", - констатував радник конгресу місцевих і регіональних рад Ради Європи Алан Дель Камп.

Також Президент України заявив, що шокований історією з суддею Чернушенком. Він нагадав про необхідність судової реформи і очікує від парламенту обмеження суддівської недоторканності. Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Twitter.

Наталія Жижко, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Співробітники СБУ обробили 100 тис. заявок на отримання перепусток через лінію зіткнення – Гітлянська
Наступний матеріал
Російське місто Воронеж затопило, одна людина загинула
Теги:
Loading...