5.ua

Порошенко: Компартію заборонив своїм голосом український виборець

  Український виборець без рішень суду витиснув КПУ з парламенту.

  Про це у своєму виступі у Львові заявив Президент України Петро Порошенко.

  "В українському парламенті не стало нарешті комуністів! І ми це зробили не рішенням суду! Це був суд історії – це було рішення українського народу, це була сила українського виборця", - наголосив Порошенко.

  За його словами, наразі найважливіше завдання – місцеві вибори і проведення децентралізації.

  "Зараз дуже важливо передати повноваження громадам. Щоб влада була на відстані витягнутої руки. Ми взяли за модель польський варіант – тієї Польщі, яка двадцять років тому відставала від України ,а тепер – далеко попереду", - сказав глава держави.

  Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Новий закон про місцеві вибори Верховна Рада ухвалила  14 липня 2015 року.

  Вибори мають відбуватися за пропорційною системою, а сільських та селищних рад - за мажоритарною. Закон відкидає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться в частині Донбасу та у Криму.

  Під час голосування було враховано пропозицію про вилучення блоків із переліку суб'єктів виборчого процесу.

  У перехідних положеннях закону встановлено, що вибори до місцевих рад Криму та деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться "у зв'язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ".

  Попередній матеріал
  57 кримінальних проваджень за фактом порушень відкрито за час виборів у Чернігові
  Наступний матеріал
  У Британії восьмирічний хлопчик з церебральним паралічем подолав дистанцію тріатлону