ГПУ
ГПУ Фото прес-служби ГПУ

Порошенко хоче відновити контроль депутатів над Генеральною прокуратурою

Законопроект, який відновлює контроль народних депутатів над Генеральною прокуратурою, отримав схвальний відгук Венеціанської комісії.

Про це під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій заявив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що документ ретельно готувався тривалий час. До обговорення залучили низку експертів, так і громадських діячів та представників ЗМІ. Тож ухвалення законопроекту дозволить очистити судову гілку влади – як від корупції, так і від можливості політичного втручання. У тексті документу також передбачено, що непроходження переатестації суддів означатиме їх негайну відставку. Тож за винесення неправосудних рішень відповідальність служників Феміди має відчутно зрости.

"Мною було прийнято рішення відновити парламентський контроль над Генеральною прокуратурою, в проекті повернути право Верховній Раді висловлювати недовіру, яка тягне за собою відставку Генерального прокурора+ цей законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, непроходження переатестації суддів тягне за собою автоматичну відставку судді, значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів та значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень", - заявив Президент.

Нагадаємо, з 1 грудня Генпрокуратура може передавати корупційні справи до антикорупційної прокуратури.

Попередній матеріал
Златан Ібрагімовіч отримуватиме зарплату у 1,5 млн євро на місяць
Наступний матеріал
У Києві з’явиться нічний громадський транспорт

Порошенко: відсьогодні ГПУ може розпочати передачу корупційних справ до антикорупційної прокуратури

ГПУ досі не встановила підпалювачів Будинку профспілок

Нардеп від БПП: Дії Генпрокуратури свідчать про вибіркове правосуддя