Петро Порошенко
Петро Порошенко
Офіційний сайт Президента України

Порошенко хоче, щоб Європа відреагувала на "газовий шантаж" Росії

  Президент заявив, щоб країни Північної Європи стали на заваді у використанні "газового шантажу" Росії проти України

  Президент України Петро Порошенко заявив, що країни Північної Європи мають стати на заваді Росії у використанні "газового шантажу" проти України та Євросоюзу. Про це він розповів на зустрічі з міністром оборони Швеції Петером Хультквістом, пише УП.

  За словами Президента, головною загрозою для енергетичної безпеки є погрози Росії щодо постачання газу до України, транзит, а також розірвання контракту. "Це дає додаткові підстави, щоб продумати, наскільки обґрунтованим з точки зору енергетичної безпеки Європи є проект "Північний потік-2", який монополізує постачання газу до ЄС з боку Російської Федерації та порушує принципи диверсифікації", – зауважив Порошенко.

  Крім того, Президент сподівається, що Швеція, Фінляндія, Данія "відіграють важливу роль" і не дозволять РФ використовувати "газовий шантаж" проти Європейського Союзу та України.

  Відомо, що "Газпром" 2 роки і 3 місяці не постачав Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом. Дія контракту завершується наприкінці 2019 року. За цим контрактом "Нафтогаз" зобов'язаний викуповувати у "Газпрому" від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно, тому НАК і здійснив передоплату.

  Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

  Попередній матеріал
  Більше ніяких конкурсів у 1-й клас: МОН опублікувало новий механізм зарахування дітей до школи
  Наступний матеріал
  Київ завмер у масштабних заторах – карта

  Президент заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням

  Клімкін: Україна має юридичні механізми, аби змусити "Газпром" сплатити борг

  Брифінг головного комерційного директора компанії "Нафтогаз України" Юрія Вітренка – відео

  Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за сприяння самогубству: яке буде покарання

  Зустріч Президента України з міністром оборони Швеції – відео

  Проблема з газопостачанням в Україні вирішена: подробиці