5 канал

Порошенко і Меркель телефоном обговорили ескалацію ситуації на Донбасі та економіку України

  Президент України провів телефонну розмову із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

  Як повідомляє сайт Президента, співрозмовники обговорили ескалацію ситуації на Донбасі, зокрема через атаку бойовиків, яких підтримує Росія, на Мар’їнку, що вкотре стало грубим порушенням Мінських домовленостей.

  Водночас Петро Порошенко наголосив на дотриманні Мінських угод Україною, зокрема про координацію із ОБСЄ задля захисту життів українських військових та повернення на лінію розмежування. Він також підкреслив, що загалом ситуація із режимом припинення вогню загострилась, а прогрес щодо звільнення заручників відсутній.

  Глава держави висловив сподівання, що лідери "Великої сімки" на саміті в Німеччині продемонструють єдність та рішучу підтримку України.

  Президент України та Федеральний канцлер Німеччини також висловили сподівання щодо результативності зустрічі на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ в рамках Нормандського формату в Парижі 10 червня та домовились про подальші кроки.

  Співрозмовники обговорили економічну ситуацію в Україні. Президент України закликав розглянути додаткові фінансові механізми для підтримки макроекономічної ситуації, а також для енергетичної стабільності України та ЄС.

  Нагадаємо, Порошенко телефоном переговорив також із главою США Бараком Обамою. Співрозмовники скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів країн "Великої сімки", яка відбудеться 7 червня у Німеччині, зокрема у питанні продовження тиску на Росію

  Попередній матеріал
  Перше видання "Хоббіта" з підписом Толкіна ельфійською мовою продали за рекордну суму
  Наступний матеріал
  Український і угорський оператори домовилися об'єднати газопроводи
  Теги:
  Loading...