Порошенко і Бренде
5.ua

Порошенко і Бренде обговорили подальшу військово-технічну співпрацю України і Норвегії

  Подальшу співпрацю у військово-технічному співробітництві та у постачанні енергетичних ресурсів Україні обговорив Президент Петро Порошенко з міністром закордонних справ Норвегії Борге Бренде у Києві.

  Як повідомляє прес-служба глави держави, Петро Порошенко подякував Норвегії за  участь у трастовому фонді НАТО і направлення військових радників та інструкторів. Він також висловив подяку за участь Норвегії у Спостережній місії ОБСЄ на Донбасі.

  Сторони обговорили ситуацію на Донбасі. Зокрема, постійне порушення Мінських угод з боку бойовиків. Також Президент України подякував норвезькій компанії Statoil у диверсифікації поставок енергетичних ресурсів в Україну взимку. Та привітав підписання сьогодні Угоди про надання бюджетної допомоги розміром 100 мільйон норвезьких крон.

  "Гадаю, ми багато досягли цієї зими, коли домовилися про диверсифікацію поставок та ключову роль у цьому норвезької компанії Статойл. Ми встановили нову форму реверсних поставок. Завдяки вам, ми більше не дозволяємо використовувати газові поставки як фактор політичного тиску на Україну", - сказав Порошенко.

  Зі свого боку Борге Бренде заявив, що Норвегія за останній рік збільшила рівень підтримки України у рази і готова й надалі надавати допомогу.

  "Продовжувати реформи, при дестабілізації в Луганську та Донецьку дуже складно. Але ви можете розраховувати на нашу підтримку. Ми посилюємо партнерство - допоки втілюватимуться реформи, ми підтримуватимемо вас", -  заявив глава МЗС Норвегії.

  Попередній матеріал
  Найближчим часом Мінінформполітики запустить проект embedded-журналістики в зоні АТО
  Наступний матеріал
  Російська Держдума взялась за трансгендерів – їм заборонять одружуватись

  Норвегія виділяє фінансову допомогу вимушеним переселенцям в Україні

  Норвегія надасть 5 млн євро допомоги для переселенців із Донбасу

  Норвегія відзначає 70-річчя звільнення від німецької окупації

  Країни НАТО на навчаннях у Норвегії вчитимуться знищувати підводні човни