president.gov.ua

Порошенко і Байден скоординували дії щодо припинення вогню на Донбасі

Президент України Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден на переговорах у Давосі скоординували дії щодо режиму припинення вогню на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зустріч тривала понад 4 години. Зокрема, співрозмовники домовилися про кроки, які мають забезпечити припинення обстрілів, безперешкодний доступ представників ОБСЄ до місць зберігання важкої зброї і до кордону.

Порошенко і Байден обговорили конституційні зміни в Україні. Значну увагу сторони приділили питанню військово-технічної співпраці між Україною та Штатами. Співрозмовники також обговорили реформування сектору безпеки і оборони, у якому США беруть активну участь.

"Ми дійшли спільного висновку, що альтернативи Мінському процесу не існує. Ми маємо повну підтримку Сполучених Штатів Америки щодо повної імплементації Мінського процесу, який має безпекову складову. Ми домовились про скоординовані дії, які мають забезпечити припинення вогню, обстрілів, безперешкодний доступ представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до пунктів зберігання важкої зброї і до кордону. Домовились про координацію дій з активізації звільнення українських заручників", - повідомив Порошенко.

Крім того, 20 січня Президент України вже зустрівся з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу. Співрозмовники засудили економічну агресією Москви щодо Києва та Анкари. 

president.gov.ua

president.gov.ua

Попередній матеріал
Підсумки зустрічі Тристоронньої контактної групи: зрив обміну заручниками та обстріли попри режим тиші
Наступний матеріал
Перший танкер з американською нафтою прибув до Європи