Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: Голосування на референдумі у Нідерландах стосуватиметься майбутнього не лише України, а й усього ЄС

  Голосування в Нідерландах стосуватиметься не угоди з Україною, воно стосуватиметься Європейського Союзу та його майбутнього.

  Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі з послами інших держав.

  "Нідерланди не тільки проведуть консультативний референдум 6 квітня, але й головуватимуть в Раді ЄС у першій половині 2016 року. Але голосування в Нідерландах стосуватиметься не угоди з Україною, воно стосуватиметься Європейського Союзу та його майбутнього, воно стосуватиметься просування цінностей ЄС за межами кордонів Союзу. Отже, ми сподіваємося на солідарність з Україною та українським народом. Я також очікую, що всі держави-члени ЄС підтримають безвізовий режим з Україною в 2016 році", - заявив Порошенко.

  Влада Нідерландів виділить 30 млн євро на проведення референдуму щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Це на 10 млн більше запланованого.

  Глава МВС Нідерландів пояснив збільшення суми бажанням добре підготувати та організувати голосування. Гроші передадуть муніципалітетам. Відбудеться плебісцит 6 квітня. Ініціювала його низка організацій-євроскептиків. Референдум має консультативний характер, утім може вплинути на політичні рішення влади, за умов високої явки і відповіді "НІ" угоді між Україною та ЄС.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав громадян підтримати Угоду про асоціацію України з ЄС на референдумі, який відбудеться 6 квітня.

  Попередній матеріал
  Обама: Україна і Сирія виходять з-під впливу Росії
  Наступний матеріал
  У Стамбулі силовики затримали понад 20 підозрюваних у скоєнні вчорашнього теракту