фото АПУ

Порошенко: Без "страховки" я б на децентралізацію не погодився

  Президент України Петро Порошенко пояснив, що повинен мати право тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад чи мерів, аби захистити громади.

  Про це він заявив у середу під час засідання Ради регіонального розвитку, повідомляє "Укрінформ".

  "Багато надуманої і безпідставної критики пролунало з огляду на право Президента тимчасово призупиняти повноваження місцевих рад чи мерів. Категорично з цим не згоден. Кожен із вас знає, що нині Верховна Рада без будь-яких пояснень і попередніх процедур має право оголосити позачергові вибори ради того чи іншого рівня, розпустивши відповідну раду. А ми, навпаки, зараз захистили громаду, бо раді відповідного рівня щось загрожує виключно лише тоді, коли вона своїми рішеннями порушила Конституцію, зокрема в частині суверенітету, територіальної цілісності, незалежності та національної безпеки", - сказав Президент.

  Порошенко уточнив, що в разі такого порушення Президент має право звернутися до Конституційного Суду, і лише після його позитивного рішення глава держави може звернутися до Верховної Ради з проханням призначити нові вибори. Таке право Порошенко пояснив тим, що "Україна зараз перебуває в умовах агресії. І з минулого року в Україні намагалися розвернути парад суверенітетів, створити проект "Новоросія" як мінімум у 9-ти областях. Але консолідовані дії української влади і народу зупинили цей парад".

  "Я скажу як на духу - без цієї страховки, яка дозволить владі зберегти суверенітет і територіальну цілісність України, протистояти регіональному сепаратизму, я б на децентралізацію за жодних умов не погодився", - додав Президент.

  Крім цього, Порошенко припустив, що такий профілактичний механізм був би потрібен і без децентралізації, оскільки Україна стала демократичною державою, відтак результати виборів можуть бути непередбачуваними. "І хтозна, наприклад, кого оберуть на підконтрольних нам територіях Луганщини і Донеччини", - підсумував Президент.

  Нагадаємо, в серпні 2015 року запорізькі депутати проголосували за надання Запоріжжю спецстатусу, а 2 вересня оприлюднили й поширили офіційну заяву, в якій наголосили, що не закликали до федералізації України. 

  Попередній матеріал
  На Одещині виявили понад 100 нелегалів (відео)
  Наступний матеріал
  Павло Петренко: Люстрація повинна бути жорстка – звільнення, якщо керівник когось приховує – звільнення керівника