НАТО НАТО 5.ua

Полторак: Розмова з генсеком НАТО йтиметься про можливість отримання летального озброєння

  Україна говоритиме з НАТО про можливість отримання летального озброєння, повідомив міністр оборони Степан Полторак.

  Полторак у рамках свого візиту до Брюсселя для участі у засіданнях Комісії Україна - НАТО на рівні міністрів оборони у четвер зустрінеться з генсеком Альянсу Йенсом Столтенбергом для обговорення взаємного співробітництва. "Мета нашого візиту до штаб-квартири НАТО - обговорення актуальних питань двосторонньої співпраці та співпраці в рамках Альянсу, спрямованого на підтримку України у зв'язку з безпрецедентною агресією Російської Федерації", - заявив Полторак. За його словами, головне завдання Міноборони - "трансформація оборонної сфери у відповідності з сучасними стандартами НАТО, тому очікуємо, що союзники підтвердять свою подальшу підтримку України в реалізації цих масштабних реформ".

  Дотепер керівництво Альянсу уникало прямих обіцянок постачання зброї. Мовляв, це не у повноваженнях НАТО. Адже власного арсеналу в Альянсу немає і лише окремі його члени, за бажання, можуть надати Україні зброю чи війська.

  Тим часом Столтенберг повідомив, що численність сил швидкого реагування НАТО планується збільшити втричі, до 40 тисяч осіб. "Те, що Росія зробила в Україні – це не заходи безпеки. Анексувати частину іншої країни не є обороною. Це акт агресії. Вперше з часів закінчення Холодної війни у Європі зухвало захопили територію. Росія продовжує надсилати війська на схід України і дестабілізувати ситуацію. Немає сумніву, що Кремль відповідає за агресію у Європі. Саме тому НАТО реагуватиме на таку загрозу оборонними методами", - заявив генсек НАТО.

  Попередній матеріал
  Росія понесла збитки в понад $150 млрд через агресію в Україні
  Наступний матеріал
  Експерт про політичний рейтинг президента РФ: Путін ще не побив рекорду Муаммара Каддафі
  Теги:
  Loading...