Показовий виступ, або рояль у кущах: подробиці затримання керівництва ДСНС

У середу, 25 березня, під час урядового засідання затримали голову Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його першого заступника Василя Стоєцького. Затримання відбулося буквально в прямому ефірі.

Обом чиновникам закидають махінації з купівлею паливно-мастильних матеріалів задорого із привласненням держкоштів. Обох колишніх рятувальників Прем’єр-міністр Яценюк  звільнив у прямому ефірі після арешту. А заразом і всіх голів обласних управлінь ДСНС.

Пізніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков роз'яснив схему корупційної оборудки. Чиновники погоріли на закупівлі паливно-мастильних матеріалів за завищеними цінами. Гроші з країни виводили через офшорні компанії.  Останні перекидали відсотки на картки обох уже затриманих чиновників. Йдеться про 13% від будь-якого контракту. Доказів для порушення кримінальної справи вистачає, каже міністр.

У корупційних оборудках держслужби підозрюють і керівників відомства в областях. Ті збирали гроші на місцях і везли до Києва, де їх ділили.

Після звільнення Бочковського, керувати рятувальниками призначили радника міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка.

Екс-чільник Держслужби з надзвичайних ситуацій через місяць мав би відзначати рік на посаді. Його призначили в квітні 2014 року. Нині  він - під арештом. А у приміщенні відомства почалися обшуки.

Протягом 24 годин Сергію Бочковському і його заступнику мають оголосити підозру. А далі суд обиратиме запобіжний захід щодо обох.

Анна Мірошниченко, Микола Лєбєдєв, "5 канал".

Попередній матеріал
Савченко пообіцяла голодувати до повернення в Україну
Наступний матеріал
Тарас Чорновіл розповів про систему політичних убивств часів президентства Кучми
Теги:

Колишнього голову ДСНС затримано на 64 години - Аваков

В офісах і будинках чільників ДСНС проводять обшуки - Аваков

Аваков розповів подробиці корупційної схеми, організованої затриманим екс-головою ДСНС

Аваков уточнив масштаби звільнень у ДСНС