україна-єс саміт 5.ua

Подробиці саміту Україна-ЄС: про що говорили і домовилися Київ та Брюссель

Угода про асоціацію Україна-ЄС набуде чинності 1 січня 2016 року. Сьогодні в Києві саміт пройшов Україна-ЄС. Високі гості та керівництво держави говорили про реформи і перспективи.

Перед початком пленарного засідання саміту Україна-ЄС президент Європейської Ради Дональд Туск поїхав на Інститутську, де вшанував Героїв Небесної Сотні.

"Це місце є святим для України і дуже важливим для всієї Європи. Ваші герої віддали життя за Україну… Вони зробили перший крок. Тепер все залежить від ваших переконань, відваги… У вас потужний ворог, але водночас у вас багато друзів. Ви можете розраховувати на допомогу. Але цього  недостатньо, якщо ви самі не будете змінювати Україну", - сказав Туск українською мовою.

Відкриваючи пленарне засідання, український Президент просить ЄС надати Україні перспективу членства. За його словами, Україна подасть через п’ять років заявку на членство в Євросоюзі, а до цього проводитиме реформи.

"Ми амбітні у своїх планах і вірі. І саме тому декларуємо що за п’ять років ми маємо забезпечити ефективну імплементацію угоди про асоціацію і досягти умов, щоб подавати заявку на членство в ЄС.  Я закликаю Євросоюз, підтримуючи євроінтеграційні прагнення українського народу, визнати, що Україна як і будь-яка інша європейська держава, що поважає і готова захищати спільні цінності, може в майбутньому стати членом ЄС", - зазначив Президент України Петро Порошенко.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запевнив Порошенка, що Європа підтримує Україну в її прагненні стати членом Євросоюзу і зазначив, що від реформ зиск матимуть самі українці.

"Реформи - це буде найкраща відповідь агресору та найкраща пам’ять Героям", - зауважив Дональд Туск українською.

Українській Президент та  прем’єр просили керівників ЄС помітити реформи у країні. Та європейці промовчали про те, що Україна вже виконала. Європейський колега Туска ошелешений  його лінгвістичною витівкою.

Підсумок саміту - спільна заява України та ЄС , в якій засуджується агресія Росії. Український Президент наостанок попрохав Європу надіслати на Схід країни своїх миротворців.

На що Туск відповів:  "Ми знаємо, що українські сподівання сьогодні такі. Але неможливо відрядити військову місію. Ми в Європі не обговорюємо такого варіанту…. Сьогодні ми можемо говорити лише про цивільну оцінкову місію, а не про військову".

Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, "5 канал"  

 

Попередній матеріал
ЄС позитивно оцінює роботу української влади, однак бажає бачити "більше динаміки" у питанні реформ - Кулеба
Наступний матеріал
Кулеба: оціночна місія ЄС - крок вперед у питанні введення миротворців на Донбас
Теги:
Loading...
У Києві розпочався саміт Україна-ЄС (ФОТО)

У Києві розпочався саміт Україна-ЄС (ФОТО)

Порошенко закликав ЄС підтримати ініціативу введення миротворців на Донбас

Порошенко закликав ЄС підтримати ініціативу введення миротворців на Донбас

Порошенко сподівається на ратифікацію Угоди про асоціацію усіма країнами ЄС уже в найближчі місяці

Порошенко сподівається на ратифікацію Угоди про асоціацію усіма країнами ЄС уже в найближчі місяці

Єврокомісія виділить Україні ще 70 млн євро на об'єкт "Укриття" - Юнкер

Єврокомісія виділить Україні ще 70 млн євро на об'єкт "Укриття" - Юнкер