Прем'єр із Президентом розповіли про два українських фронти і дві нагальні потреби: на першому - військовому - потрібна зброя, на другому - внутрішньому - гроші.
"Ми усвідомлюємо, що не всі в ЄС та світі підтримують надання оборонного озброєння Україні, наголошую не для наступу, а для захисту. Але якщо ми не отримаємо військовий контингент, то нам потрібна хоча б економічна підтримка. Це ще одна можливість захисту від російської агресії", - сказав Арсеній Яценюк.
Поки Україна самотужки захищається, Європа має і далі тиснути, звернувся до присутніх віце-президент США Джо Байден.
У свою чергу Президент Петро Порошенко наголосив, що над Україною досі нависає загроза війни.
"І досі над нами нависає загроза війни - це реальність. Війна може розпочатися будь-якої миті, але ми готові зробити все можливе, щоби ні сумніватися, ні відступати. За вашої допомоги, за вашої єдності знайдемо мирне вирішення ситуації на Донбасі", - сказав глава держави.
Саме ситуація на Донбасі перешкоджає міжнародним інвесторам вкладати гроші в українську економіку, пояснюють урядовці. Росія, яка є агресором, не зацікавлена в успішному розвитку окупованої держави.
Подбати про рівень життя, принаймні вимушених переселенців, береться Канада, обіцяючи виділити на розв'язання гуманітарних проблем 50 мільйонів доларів. А малий та середній бізнес має отримати допомогу від Єврокомісії - 110 мільйонів євро. Проте всі ці вливання можливі, якщо Україна і надалі виконуватиме взяті на себе зобов'язання.
Українські лідери переконані, що політичний старт економічному вливанню уже зроблений. Наступний крок - аналогічні конференції, заплановані в Німеччині та Сполучених Штатах.
Більше – в сюжеті "5 каналу". Ірина Герасимова, Микола Лебедєв та Іван Головач