5 канал

Подання до КСУ щодо тлумачення конституційної норми про "чергову наступну сесію" є штучним - експерт

В нас немає стійкої волі парламенту, відповідно немає і конституційних змін.

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявила експерт центру політико-правових реформ і "РПР" Юлія Кириченко.

"До цього моменту жодного разу, коли ми вносили зміни до Конституції, а ми їх вносили, коли це питання було на розгляді в Конституційного суду, не виникало ні в кого непорозумінь з терміном "чергова наступна сесія". І я нагадаю, завжди тлумачилося, що це дві послідовні сесії", - зазначила вона.

Кириченко наголосила: "І тому таке штучне тлумачення, штучне підняття можливості звернення до Конституційного суду народними депутатами, це штучне подання".

За словами експерта, депутати збільшили термін прийняття змін до Основного Закону України, щоб не відбулося певних маніпуляцій в ході голосування.

"Чому голосування за зміни до Конституції розносяться в часі? Щоб не відбулося певної маніпуляції, коли одномоментно можна якось зіграти і зманіпулювати голосуванням. А цей процес обов'язково має бути послідовним і мати тяглість, і має показати стійку волю парламенту до зміни до Конституції ... Що в нас відбувається? В нас немає стійкої волі, відповідним чином в нас немає і конституційних змін. Для мене цілком зрозуміло, що з сьогоднішнього дня парламент не може розглядати цей закон з аналогічними положеннями і інший закон. Треба чекати рік", - зазначила Кириченко.

Нагадаємо, вчора, 28 січня, ВР проголосувала за збільшення терміну розгляду змін до Конституції. Опісля Президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Попередній матеріал
Брехню Лаврова можна спростувати за 30 секунд за допомогою Google – посол США
Наступний матеріал
Речника УПЦ (МП) Георгія Коваленка позбавили усіх посад

У партії Ляшка "шоковані" рішенням "Батьківщини" проголосувати за зміну регламенту для прийняття змін до Конституції

Завтра закон щодо збільшення терміну для внесення змін до Конституції набуде чинності

Гончаренко: Рада нічого не змінила в Конституції, прописано лише процедуру прийняття змін

У ВР є 300 голосів, необхідних для ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації - Порошенко

Пайєтт закликав Україну затвердити зміни до Конституції в частині децентралізації

5 канал - трансляція наживо