www.rbc.ua

Підсумки зустрічі "Нормандської четвірки" у Парижі

  "Нормандська четвірка" закликала учасників конфлікту на Донбасі домовитися про відвід танків і озброєння калібром менше 100 мм до 26 липня. Черговий раунд перемовин відбувся напередодні у Парижі.

  Розмову міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії завершили пізно вночі. За результатами зустрічі оприлюднили спільну заяву. Окрім заклику про відведення озброєння, у ній йдеться, що усі учасники перемовин підтверджують повну відданість Мінським домовленостям і висловлюють глибоке занепокоєння загостренням протистояння на Донбасі.

  Окремо заявили про стурбованість ситуацією у Широкиному і закликали до деескалації у регіоні. А також, висловилися за якнайшвидший обмін полоненими за формулою "всіх на всіх" і наголосили на провідній ролі ОБСЄ у підготовці і проведенні місцевих виборів.

  "Перемови були конструктивними. Учасники зустрічі розглянули увесь комплекс питань, спрямованих на врегулювання ситуації на Сході України. Сподіваюся, що ця дискусія допоможе досягнути реального припинення вогню, про яке вже було домовлено раніше. Втім, такі питання неможливо вирішити лише на політичному рівні. Потрібна допомога військових експертів з ОБСЄ", - заявив після зустрічі міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

  Попередній матеріал
  Інтерв'ю заступника глави АП Андрія Таранова (повний текст і відео)
  Наступний матеріал
  За ніч бойовики 18 разів відкривали вогонь по українських позиціях на Донецькому напрямку
  Теги:
  Loading...