Чиновник
Чиновник Depositphotos

"Під Вітренка": Верховна Рада ухвалила закон про конкурси на держслужбу з правками Зеленського

Читайте по-русски
Відтепер в.о. міністрів матимуть повноцінні повноваження очільників міністерств

Верховна Рада на позачерговій сесії 23 лютого ухвалила ветований президентом закон щодо відновлення конкурсів на держслужбу. Документ ухвалено з пропозиціями Володимира Зеленського з так званими правками під в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка. Тепер в.о. міністрів матимуть повноцінні повноваження очільників міністерств. Про це інформує "Лівий берег".

Документ презентував віцеспікер Руслан Стефанчук. За президентські поправки голосували окремо, обидві були враховані. За документ у цілому проголосували 267 нардепів, при цьому мінімально необхідну кількість – 226 голосів – дали "слуги народу". Ще 18 голосів – від "За майбутнє", 17 від "Довіри" і 6 – від позафракційних. 

Так, закон про відновлення конкурсів на держслужби передбачає:

  • відновлення конкурсної процедури на посади державної служби та оголошення конкурсів на посади, на які були проведені добори;
  • унеможливлення звільнення державних службовців категорії "А" за політично вмотивованими рішеннями;
  • виключення необхідності повторного проходження державними службовцями, які виграють конкурс, спеціальної перевірки у разі їх подальшого призначення (без розриву діяльності) на цю саму або іншу посаду державної служби, а також на посаду в органах місцевого самоврядування.

Пропозиції президента скасовують заборону на призначення в.о. міністра його першого заступника та заступника. Також вони дозволяють виконувати обов'язки і після того, як спливе 60-денний термін. Крім того, правки дозволяють призначати в.о. міністра людину, чия кандидатура була відхилена.

У коментарі LB.ua народна депутатка від "Батьківщини" Олена Шкрум повідомила, що правки президента повернули в.о. міністрам повноцінні міністерські повноваження. Тобто це де-факто міністр, тільки призначений не парламентом.

"Повернули всі повноваження в.о. міністрів, які вони можуть виконувати вічно. Перше – повернули, друге – зробили їх вічними", – прокоментувала вона правки. 

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада повернула конкурси на посади держслужбовців.

Попередній матеріал
Сьогодні мені закрили рота: Сергій Стерненко прокоментував вирок суду
Наступний матеріал
Стерненка засудили за те, що захищав Одесу від прокремлівської агентури і протидіяв планам зі створення Новоросії – Порошенко
Loading...

Верховна Рада повернула конкурси на посади держслужбовців

Посадовці та активісти Кам'янця написали відкритий лист Зеленському

Миколаївський депутат від "ОПЗЖ" привітав українців зі святом фотографією Путіна

Депутати проголосували за закон, що дозволяє держслужбовцям працювати до 70 років

"Розстріляли б у під'їзді": член Ради НБУ шокував мережу заявою про догани команді Смолія

У Верховній Раді планують змінити умови роботи для держслужбовців пенсійного віку